Soba 11 ima izvrsten pogled na enega najbolj prepoznavnih ljubljanskih mostov, ki je priljubljeno srečevališče Ljubljančanov. Soba ima razkošno in svetlo kopalnico.
Današnji Šuštarski most je bil izdelan po načrtih največjega slovenskega arhitekta Jožeta Plečnika, katerega del vidite tudi v sobi. Mojster ga je oblikoval kot trg nad Ljubljanico, ki naj s svojo ploščadjo nadomesti pomanjkanje odprtega prostora v starem mestnem jedru. Plečnikova ustvarjalnost daje svoj pečat tudi opremi sobe, saj je tu svoje mesto našla replika enega izmed njegovih izvirnih stolov.
Pogled v zgodovinsko ozadje …
Šuštarski most nekoč in danes
Šuštarski ali Čevljarski most je poleg Tromostovja eden najprepoznavnejših mostov v Sloveniji. Most je na tem mestu stal že v srednjem veku. Zaradi ozkih ulic Novega trga so most uporabili za gospodarske namene. Najprej so ga zasedli mesarji, a so jih leta 1614 preselili nižje ob reki, v bližino današnje tržnice. Ko je leseni most leta 1854 zgorel, so postavili novega in takrat so ga s svojimi kolibami zasedli čevljarji. Od tod, seveda, njegovo ime.
Leseni most je kmalu zamenjal železni, in ko je ta postal preozek, so mestni veljaki prosili arhitekta Plečnika za izris novega. Slavni arhitekt si je most zamislil kot široko ograjeno ploščad. V nekaterih idejnih različicah je bil most zamišljen tako, da bi ga v poletni pripeki prekrivala pergola, vendar zaradi prometa na mostu taka rešitev ni bila mogoča. Most je bil dokončan leta 1931.